Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Květen ve Veselé

18.6.2018 -BPM-

Tento měsíc byl ve znamení výletů a sportovních zážitků. Nejprve jsme se zúčastnili exkurze do čokoládovny v Šestajovicích a vyrobili jsme si vlastní čokoládu dle své chuti. Dále jsme se podívali do ZOO v Liberci, kde jsme kromě mnohého jiného viděli cvičení slonů a lachtanů. Již od dubna jezdí druhé a třetí ročníky pravidelně na plavecký výcvik do bazénu Na Výšince v Turnově, zdokonalují se ve svých schopnostech a jde jim to čím dál lépe. Na hřišti u školy jsme úspěšně uspořádali klání malotřídních škol ve vybíjené a určitě si podobnou akci v budoucnu zase zopakujeme.

Ani ve družině jsme nezaháleli. Nejprve jsme vyrazili do divadla v Mladé Boleslavi na dětské představení, ze kterého jsme se vrátili s mnoha působivými a neopakovatelnými zážitky. Všem maminkám jsme k jejich svátku zhotovili tulipánky a přáníčka. Vrhli jsme se též na další jarní tvoření plné pestrých květinek včetně Galerie: Květen ve Veselé
pampelišek. Abychom je měli čím zalévat, nemohly chybět barvité konvičky. Naše zasetá semínka chrp pro včelky krásně poporostla, teď už jen vykvést. Po zahradě i budově jsme nechali rozlétnout houfy motýlků a mezi ně jsme vypustili ptáčky zpěváčky. Zkrátka u nás nastal ten pravý májový čas.