Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Červen ve Veselé

26.8.2018 -BPM-

Poslední školní měsíc jsme začali oslavou Dne dětí, kdy jsme celý školní i družinový čas trávili na koloběžkách, bruslích a po zbylou dobu jsme hráli hry a soutěžili. Svačinovou pauzu jsme si zpestřili piknikem, který nám sponzorovala EU s projekty „Mléko do škol“ a „Ovoce do škol“. Školní chodby prohřála duhová sluníčka, hudební kulisu obstaraly žabky skokanky, pro ochlazení v horkých dnech nám posloužila domácí limonáda, dozrálo sladké ovoce a na mlsání jsme si připravili zmrzlinové poháry. Na louce rozkvetly vlčí máky a my jsme si pomalu nasadili na nohy žabky, začali se těšit na řádění v mořských vlnách a bystřili jsme zrak na nezbedné žraloky. V průběhu měsíce nás několikrát navštívil člen SDH Mnichovo Hradiště Petr Loprais s výukovým programem dráčka Hasíka. Díky jeho výkladu nyní víme, jak se zachovat v mimořádných a neočekávaných situacích.

Ve družině nám ze semínek chrp vyrostly již pořádné rostlinky, po pravidelné zálivce se nádherně rozkvetly všemi barvami a včeliček, čmeláčků i motýlků na nich bylo plno. S Veseláčkem jsme ještě před Veselou poutí účinkovali hned na dvou odlišných společenských akcích – ve Veselé a Lhoticích. Abychom si mohli pořádně omrknout terén, bylo třeba se na daná místa přesunout. U nás na vsi jsme měli vše pod kontrolou, nacvičovali jsme totiž hned za školou. Pro otestování neznámého prostředí poblíž lhotického rybníka jsme naskákali do auta paní učitelce a hurá na netradiční Veseláček u lhotické lávky, aby vše klaplo, jak má. V náš slavný den jsme na Hasičské slavnosti u příležitosti 130 let založení SDH zvedli z laviček mnohé přítomné, když se opět rozezněly tóny báječné Pomády. Jako obvykle jsme spojili síly s naší školkou. V tentýž den, jen o maličko později a o pár kilometrů dále jsme za bouřlivého potlesku stejným vystoupením zahájili Přejezd lávky ve Lhoticích. V mezičasech jsme tvořili dekoraci s náměty hvězd k dalšímu ročníku Veselé pouti a pilně jsme trénovali novou choreografii tentokrát se sportovní tematikou. Na pouti jsme se předvedli koncem měsíce hned s několika sportovně laděnými tanci. Na své si přišli fotbalisté, atleti i milovníci olympiády.

Koncem školního roku jsme se ještě vydali na pěší výlet k hradu Valečov, kde nás čekalo setkání s Karlem IV. a jeho životem. Vyzkoušeli jsme si zpracování lnu, výrobu provazu, mletí na ručním mlýnku i mnoho jiného. Také jsme zavítali do Mnichova Hradiště, kde jsme se v městském muzeu seznámili s poutavou výstavou „Pověstné báchorky Mnichovohradišťska“. Pak už nás čekalo jen vysvědčení. Galerie: Červen ve Veselé
Veseláčské i to školní dopadlo na výbornou a prázdniny nám mohly otevřít své dveře!