Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Prázdninové turistické výlety

27.8.2019 -K-

Galerie: Prázdninové výlety

Již druhé prázdniny se mohly, děti naší školy, zúčastnit výletů nejen Českým rájem. Výletů bylo celkem šest.

 První naše kroky vedly Riegrovou stezkou, která vede nad řekou Jizerou. Přijeli jsme vlakem do Semil a krásnou procházkou jsme se vydali do Spálova a odtamtud zpátky vlakem do Mnichova Hradiště.

Cíl naší druhé turistické výpravy byl pohádkový hrad Valdštejn. Na místě už na nás čekal loupeživý rytíř, který nám poutavě vyprávěl o svém životě na hradě. Pomohli jsme mu najít ztracený poklad a kousek z něj jsme dostali na památku. Zpátky k vlaku, který nám jel z Turnova, jsme se vydali přes rozhlednu Hlavatici. Je odtud krásný výhled do kraje. Stejně jako u předchozího výletu nám počasí přálo. Pláštěnky tudíž mohly zůstat v baťůžcích.

Mlýnky u Březiny byly cílem našeho třetího výletu. Mlýnky si postavili pro radost lidé z okolí. Nacházejí se poblíž studánky U lesní víly. Když jsme se dostatečně pokochali originalitou mlýnků, vrátili jsme se pěšky do Mnichova Hradiště přes Olšinu a Dneboh. Tentokrát nám už počasí nepřálo a museli jsme vytáhnout pláštěnky. To ale nezabránilo tomu, abychom si výlet parádně užili.

Naše další putování nás zavedlo na hrad Kost. Měli jsme zde i prohlídku hradu se sympatickou paní průvodkyní. Podívali jsme se do vězení za Petrem Máchalem, do kuchyně, kde kaprál a správce vylézali z truhly, která byla plná mouky v pohádce S Čerty nejsou žerty. Hřebem našeho výletu byl rytířský turnaj, který měla perfektně připravený Agentura De Costy. Viděli jsme pravého nefalšovaného draka a děti se mohly projet na koni. Opět jsme trochu zmokli, ale vůbec nám to nevadilo.

Předposlední výlet byl nejdelší a nejnáročnější. Vlakem jsme přijeli do Hrubé Skály a vydali se k hradu, po menším odpočinku jsme přes Adamovo lože, kde právě odpočíval princ Bajaja, J pokračovali dále na hrad Valdštejn. A odtud jsme pokračovali na rozhlednu Hlavatici k vlaku do Turnova. Zase jsme trochu zmokli, ale ono by nás to bez pláštěnek už ani nebavilo.

Poslední letošní turistický výlet byl do Ekoparku v Liberci. Vyzkoušeli jsme si zde vyrobit dárečky ze dřeva, prošli jsme naučnou stezku za pokladem…A i když to dalo pořádnou fušku, poklad jsme nakonec našli a kousíček si vzali. Ovšem úplně ze všeho nejlepší byla cesta vlakem z Liberce do Turnova J

Těšíme se a doufáme, že tyto výlety nebyly poslední. A věříme, že nám tu vzniká hezká prázdninová tradice.  Michaela Matoušová a Veronika Čečelská