Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

RODINNÝ DEN ve 3. B

Galerie: Rodinný den
= den odpočinku, uvolnění, vydechnutí, legrace    a hraní
 
Odměnu za každodenní poctivou školní práci všech rodin přinesla středa 25.3.2020. Vyhlásili jsme v naší 3. B dobrovolný rodinný den. V nabídce se objevily tři aktivity, kterým vládly předměty VV, TV ,Spr (DESÍTKA - hra s míčem, VĚŽ, HLEDAČKA).

Jak jsme si to užili ? Podívejte, slova nestačí !

Všem velký pozdrav a poděkování. Jste skvělí !! p.uč.Iva

Kancelář ZŠ

 

 

V době uzavření ZŠ pro žáky bude kancelář školy otevřena každý pracovní den od 8 do 11.30 h.

 

Formuláře pro OŠETŘOVNÉ na dítě mladší 13 let (změna, odsouhlasena vyšší věková hranice, ale formulář platí původní beze změny - pro dítě do 10 let):  

ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ zde

VÝKAZ PÉČE O DÍTĚ zde 

 

 

 

Zájezd Itálie

Vážení rodiče,

děkujeme za trpělivost, se kterou vyčkáváte, jak dopadne situace ohledně zájezdu do Itálie.

Předpokládáme, že hranice budou uzavřené i v období, na kdy je tato školní akce naplánována. V žádném případě se nemíníme do této kritické oblasti s dětmi vydat. Zatím není ze strany CK situace vyřešená a řešení, která nám doposud CK nabízela, jsou pro všechny zúčastněné nepřijatelná.

Pro pomoc jsme se obrátili na Kancelář právní ochrany DAS, jejímž je naše škola klientem. Věříme, že se najde cesta vedoucí k nejvhodnějšímu řešení pro nás všechny.

Ještě jednou děkujeme za trpělivost a důvěru.

 

Zajištění péče o děti do 10 let

Vážení rodiče,

stále nabízíme na základě zákona v rámci současného nouzového stavu péči o školní děti ve věku do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určeené školy nebo školského zařízení.

Pokud budete požadovat tuto službu, je nutné se vždy nahlásit den dopředu na níže vypsaných kontaktech:

telefon +420 737 282 798, nebo na e-mailu eva.hajzlerova@1zsmh.cz

Budova CHANOS, ul. Sokolovská MH, 6.00 - 15.00 hodin.

ÚDRŽBA SERVERŮ - NEDOSTUPNOST BAKALÁŘŮ

   Vzhledem k obrovskému nárůstu provozu v rámci Bakalářů a přístupů zvenčí do školy je nutné provést údržbu databáze a serverů. Údržba si vyžádá nedostupnost aplikace.
   V sobotu 21. března mezi 13:00 – 19:00 může docházet k nedostupnosti aplikace Bakaláři, případně nemožnosti se přihlásit – důvodem je plánovaná údržba infrastruktury.
   Tato údržba bude probíhat pravidelně i další soboty. 
   Děkujeme za pochopení.

 

Pár tipů školní psycholožky

Aktuální informace a odpovědi na nejčastější otázky týkající se opatření ke koronaviru v souvislosti se vzděláváním (studium doma, odklad přijímacích zkoušek apod.) najdete na stránkách ministerstva školství (odkaz ZDE).

 

Pokud hledáte podporu v tom, jak mluvit s dětmi o koronaviru a jak si i v napjaté situaci zachovat psychickou pohodu (psychohygiena i kontakty na krizové linky), zkuste kliknout SEM.

 

Několik dobře míněných rad, jak se doma učit, najdete také na tomto ODKAZU.

 

Zajímavý rozhovor s psychologem Daliborem Špokem o tom, jak vydržet doma při pandemii koronaviru a nezbláznit se z toho, si můžete přečíst na stránkách iRozhlasu ((klikněte ZDE).

 

V případě potřeby využijte možnost konzultace se školní psycholožkou telefonicky nebo emailem (tel.: 775/363238, email: slanska@2zsmh.cz).

 

 

Práce pro žáky v době vyhlášeného mimořádného volna

   Žákům a jejich zákonným zástupcům bude průběžně pedagogy zasílána domácí práce, na 2. stupni prostřednictvím komunikačního modulu Komens, který je součástí elektronické žákovské knížky. Zadaná práce je pro všechny žáky povinná. 

   Je-li jakýkoliv problém s přístupem do el. ŽK, vygenerujte si nové heslo (odkaz "Zapomenuté heslo" naleznete v přihlašovací obrazovce, ta je ZDE), pokud je třeba, kontaktujte třídního učitele.

  V případě nejasností týkajících se zaslaného učiva, kontaktujte přímo vyučujícího.

   Ke komunikaci používejte "Komens", případně e-mail (kontakty naleznete na stránkách školy).

   Sledujte též webové stránky školy a řiďte se uveřejněnými informacemi.

Děti a svět pohádek ve Veselé

Galerie: Děti a svět pohádek ve Veselé


Líbí se vám pohádky českého spisovatele a básníka Františka Hrubína? Kdo by neznal  pohádku O veliké řepě. Jeho pohádkové příběhy provázejí celé generace nejmenších čtenářů.  

Dramatizaci veršované pohádky Malá pohádka o řepě si připravili a zahráli žáci 1. V a 3. V pro MŠ ve Veselé. Setkání školáků a dětí předškolního věku bylo velmi pěkné, děti se společně seznámily, zazpívaly si na závěr písničku a dostaly sladkou odměnu.

 

 

Ukázat starší