Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

Den matek ve školní družině

Galerie: Den matek ve ŠD
Ke "Dni matek" si děti mohly vyrobit pro své maminky voňavý dáreček. Krabičku, která obsahovala sůl, sušenou růži

a přírodní vonný olej. 

Závody ve družině

Čtvrtek 11.5. byl ve školní družině ve znamení sportu. První až třetí třídy se totiž zúčastnily závodů v běhu na 50 metrů a ve skoku do dálky. Děti si s nadšením vyzkoušely obě disciplíny a za účast všechny získaly sladkou odměnu. Vítězové si pak na památku odnesli diplom a malé věcné ceny. 

 

Vítězové ve skoku do písku

1. třídy: I. Tomáš Hradiský II. Petr Tomáš III. Václav Bednář

2. třídy: I. Tereza Vavřínová II. Alex Beran III. Dominik Výrostko

3. třídy: I. Antonín Běhounek II. Filip Pospíšil III. Eliška Choděrová

 

Vítězové v běhu na 50 metrů

1. třídy: I. Josef Kolomazník II. Tomáš Hradiský III. Ella Mikysková

2. třídy: I. Lucie Martanová II. Tereza Vavřínová III. Štěpán Fidler

3. třídy: I. Filip Pospíšil II. Pavel Procházka III. Antonín Běhounek

 

Vítězům moc gratulujeme!

 

Galerie: Závody ve družině

Království z písku

 Jarní slunečné počasí nám minulý čtvrtek opravdu přálo, s dětmi jsme tedy ve školní družině zahájili sezónu na pískovišti. Začali jsme hezky zvesela – soutěží ve stavění hradů! Děti se ve skupinkách, ve dvojicích i jednotlivě pustily do staveb s velkou chutí, díky čemuž jsme pak na konci neměli jen obyčejné pískoviště, ale celé pískové království plné originálních hradů a dalších staveb! Dobrá nálada nám zůstala až do konce.

 

Galerie: Hrady z písku

 

Pohár rozhlasu

Galerie: Pohár rozhlasu 2023 4. a 5. května 2023 se v Mladé Boleslavi konal tradiční Pohár rozhlasu v atletických disciplínách. Naše škola vyslala čtyři družstva mladších a starších žáků. Nejlepšího umístění dosáhli starší chlapci (8. a 9. třída), kteří obsadili 3. místo v celkovém hodnocení 15 škol. 

McDonald´s Cup

 

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se uskutečnilo okresní finále fotbalového McDonald´s Cupu. Chlapci 4. a 5. tříd v Kosmonesech úspěšně reprezentovali naši školu a obsadili 3. místo. Gratulujeme!

 

 

 

Čarodějnice ve družině

V pátek 28.4. proběhl ve školní družině na náměstí slet čarodějnic a čarodějů. Na tomto kouzelném setkání jsme si společně zatancovali, zahráli jsme si židličkovanou a zasoutěžili jsme si ve skákání v pytlích a ve slalomu na košťatech. Celé veselé odpoledne uběhlo jako voda a na prodloužený víkend všichni odcházeli s dobrou náladou.

 

Galerie: Čarodějnice ve školní družině

Výroba ptačího pítka ve ŠD

Školní bazárek knih

Galerie: Školní bazárek knih
Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se konal školní bazárek knih. Od 17. do 19. dubna žáci druhého stupně nosili knížky na prodej. Celkem přinesli více jak 70 knížek. Ve čtvrtek si knížky mohli zakoupit žáci, učitelé a rodiče, kteří navštívili rodičovské schůzky. Vydělané peníze se vrátily původním majitelům knížek. Bazárek měla na starost samospráva, která to celé zvládla na jedničku. 
Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci bazárku a těšíme se na další akce. 
Autor článku: děvčata z 9.B

Ukázat starší