Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

Vyřazení 9. tříd

Galerie: Vyřazení 9. tříd Ve čtvrtek 25. června 2020 proběhlo slavnostní vyřazení žáků 9. tříd.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Ředitel ZŠ Studentská 895 v Mn.Hradišti oznamuje na základě §24, zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, vyhlášení ŘEDITELSKÉHO VOLNA pro žáky ZŠ, a to na pondělí 29. června 2020 a úterý 30. června 2020. 

Pracovní pohovor na vlastní kůži

„Dobrý den, pane Svobodo. O jakou pozici se v naší firmě BerMat ucházíte?“ Podobnou větu slýchávají „deváťáci“ v naší škole koncem června již třetím rokem. V rámci předmětu Svět práce mají totiž za úkol absolvovat osobní pohovor u fiktivní firmy, která zakládá pobočku v ČR a právě hledá zaměstnance do svého týmu. Firma se zabývá výrobou hraček a nabídka pozic ve firmě je opravdu různorodá. Od pracovníka ostrahy až po obchodního ředitele. Porota, která uchazeče vybírá, je složena za dvou učitelek, pí uč. Matulové (autorky projektu) a pí uč. Beranové. Dále je v porotě vždy „cizí“ člověk z terénu, např. personalista či zaměstnanec soukromé firmy, který má s přijímáním nových zaměstnanců zkušenosti. 

 

 Jak pohovory probíhají se dozvíte ZDE

 

Lucie Beranová

 

Projekt Po stopách kamenů

17.6. 2020 proběhlo slavnostní otevření geostezky - nejviditelnější části projektu Po stopách kamenů, na kterém pracovali žáci přírodovědného a zeměpisného praktika v letošním šk. roce. Projekt vznikl za finanční podpory Nadačního fondu Škoda AUTO a ve spolupráci s Klubem českých turistů MH, městem MH a geoparkem Český ráj.

 

Geostezku doplňují tipy na výlety s hravě-bádavé pracovní listy - ke stažení ZDE

Galerie: Po stopách kamenů

Objednávky - ALBATROS

Veškeré březnové objednávky z katalogů nakladatelství Albatros jsme vzhledem k nastalé situaci stornovali.

Nové objednávky bude možné uskutečnit v září 2020.

Děkujeme za pochopení.

 

Geostezka dokončena

Spolu se zástupci partnerů projektu ( ŠKODA AUTO Nadační fond, KČT Mnichovo Hradiště, ZŠ Studentská Mn. Hradiště, město Mnichovo Hradiště) a dalších hostů vás zveme dne 17.6.2020 v 17 hod na slavnostní otevření geostezky Po stopách kamenů. 

Rozmanitost přírody

Galerie: Rozmanitost přírody Ve výuce jsme si položili otázku, kde bychom byli, nebýt přírody. Odpověď je jednoduchá - nikde, protože bychom neexistovali. Příroda je jedinečná a okouzlující. Její rozmanitost nám poskytuje pozorovat a popisovat proměny, které se kolem nás dějí v době po koronavirové krizi. Kladný vztah k přírodě, k její pravdivosti, nám pomáhá  objevovat a pochopit změny okolního světa.

 

                                                          žáci 1. V a 3. V ve Veselé

Zájezd do Itálie

Vážení rodiče,

cestovní kancelář SUNNY TRAVEL splnila naši dohodu a vrátila nám celou zálohovanou částku za plánovaný zájezd do Itálie (5. - 14. 6. 20)

Pro vrácení vašich peněz zašlete prosím číslo bankovního účtu na školní e-mail paní učitelky Sojkové: sojkova@2zsmh.cz. Uveďte prosíme také jméno a třídu Vašeho dítěte. Zároveň Vám bude vrácena úhrada pojištění.

Ukázat starší