Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

„NAŠI OSMÁCI TO OPĚT DOKÁZALI“

Žáci JAN ČERMÁK, KRISTÝNA CHRTKOVÁ a NIKOLA BOŽIKOVÁ ze třídy 8. A zabojovali a znovu úspěšně reprezentovali naši školu v krajském kole jazykového šampionátu WocaBee z anglického jazyka.

O celkové prvenství se utkali žáci z 12-ti okresů středočeského kraje, reprezentanti naší školy se umístili na 1. místě se ziskem 1599 bodů a postupují do celostátního kola.

2. místo obsadili žáci z Kladna s počtem bodů 1316 a na 3. místě skončili žáci z Nymburka s počtem bodů 1103.

Náš úspěch zaznamenala i jiná média - www.mladaboleslavdnes.cz 

K umístění a postupu do celostátního kola srdečně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

 

 

 

TESTOVÁNÍ žáků 22. a 29. 11. 2021

Na základě mimořádného opatření MZCR, (č.j. MZDR 14600/2021-21/MIN/KAN) proběhne ve školách na území celé České republiky v pondělí 22. a 29. 11. 2021 testování na COVID-19 antigenními testy, a to tzv. samoodběrem.

V případě pondělní nepřítomnosti se bude žák testovat první den příchodu do školy.

 

Bližší info ZDE

 

Třídní schůzky - hygienická opatření

S odvoláním na Mimořádné opatření MZČR č. j. 15757/2020-61/MIN/KAN, které stanoví povinnost nosit ochranný prostředek nosu a úst ve vnitřních prostorech, je nutné jeho dodržování vyžadovat i v případě účasti zákonných zástupců na třídních schůzkách, které se v příštím týdnu konají v naší škole.

1. - 3. třídy (+ Veselá) 15. 11. 2021

4. - 9. třídy 16. 11. 2021Úspěch v okresním kole WocaBee šampionátu

Naše škola je vítězem okresního kola jazykového WocaBee šampionátu!

Žáci třídy 8.A - Angličtina získali prvenství v procvičování slovní zásoby z anglického jazyka v okresním kole soutěže a postupují do krajského kola.

Druhé místo v okrese Mladá Boleslav obsadili také žáci naší školy, a to tým žáků z 9.C - Angličtina, kteří si zaslouží také velký obdiv.

V říjnu se žáci zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.

Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček cizího jazyka, ve kterém mezi sebou soupeří studenti všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku.

Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee.

Celkem se do soutěže zapojilo celkem téměř 60 000 žáků.

V našem okrese se nejpilnějšími žáky stali právě žáci naší školy, gratulujeme třídě: 8.A- Angličtina, kterou učí p. uč. Matoniaková.

Žáci získali prvenství díky tomu, že v soutěžním období mezi 20. 10. a 29. 10. 2021 nahráli denně v průměru až 532 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka.

Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček.

Díky tomu, že podali skvělý výkon, se stali okresními WocaBee šampiony a zaslouženě postupují do krajského kola, které začalo 3. 11. a končí 12. 11. 2021.

Držme našim žákům palce, aby byli úspěšní i nadále a probojovali se svou pílí až do česko-slovenského finále Jazykového WocaBee šampionátu!

 

INFORMACE k výuce v souvislosti s aktuálním výskytem COVID-19

    V týdnu od 1. listopadu bude výuka na naší škole ovlivněna výskytem osob pozitivně testovaných na COVID-19.       

   Zákonní zástupci žáků, kteří s těmito osobami do styku přišli, byli informováni prostřednictvím webové aplikace Bakaláři. Přiložený dopis KHS jasně informuje o podmínkách další přítomnosti žáků ve škole. 

   Distanční výuka bude probíhat ve třídách 4.B, 5.B a 8.B (žáci 5.B a 8.B nepodléhající karanténě mohou do školy nastoupit). V ostatních třídách by měla podle aktuálních informací probíhat jako dosud výuka prezenční.

   Žáci podléhající karanténě budou podle její délky a dalších možností školy do výuky zapojeni on-line.

   Sledujte prosím informační prostředky a zdroje, tedy především webovou aplikaci Bakaláři, Vaše e-mailové schránky a www stránky školy. Bude-li třeba, budeme Vás kontaktovat také telefonicky.

   Děkujeme za pochopení, vedení školy.

   

Halloweenská diskotéka

Galerie: Halloweenská diskotéka
V úterý 26.10. jsme si v naší školní družině udělali zábavné odpoledne plné her, hudby a tance, na téma Halloween. Děti se skvěle bavily a ve svých strašidelných kostýmech byly naprosto úžasné. 

Exkurze - ZOO Dvůr Králové n/L

Galerie: ZOO Dvůr Králové n/L V úterý 19. října 2021  se zúčastnili žáci 1. C a 4. C exkurze do ZOO ve Dvoře Králové. Počasí jim přálo a procházka po ZOO s průvodcem se všem moc líbila.

Zájmové kroužky

Od středy 13. 10. se až do odvolání ruší zájmové kroužky v rámci ŠD a Fitness tanec z důvodu nemoci pí. vychovatelek.

Ukázat starší