Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

DEN S TATÍNKY

Galerie: Den s tatínky Na čtvrtek 7. 11. 2019 se těšila celá 3. B. Čekalo nás totiž sportovní odpoledne s našimi tatínky.

A jaké to bylo? PRIMA! PRIMA! PRIMA!

Neváhejte a pojďte nahlédnout.

 

Zprávy z 1. B

1. B hlásí, že má splněno!

Umíme všechny samohlásky a některé další hlásky.

Teď je na řadě Slabikář :-)

 

Prohlášení stávkového výboru

Vážení rodiče,

velká část našeho pedagogického sboru se ve středu 6. listopadu připojí k avizované stávce. Škola bude fungovat v omezeném provozu tak, aby bylo postaráno o děti z 1. stupně.

Účast na stávce pro nás znamená možnost aktivně vyjádřit nespokojenost s přístupem vlády ke vzdělávání a k podpoře učitelů. Záleží nám na tom, aby vašim dětem byla zajištěna kvalitní výuka a důstojné podmínky pro její realizaci. Naši politici sice zlepšení situace stále slibují, ovšem ze svých slibů bohužel následně opakovaně ustupují. Současný stav školství je natolik alarmující, že jsme přistoupili k tomuto radikálnímu řešení.

Rok co rok odcházejí učitelé v důchodovém věku a stále chybí kvalifikovaní mladí lidé, kteří by je nahradili. V naší republice, na rozdíl od jiných států, není učitelství prestižním studijním oborem. Chybí motivace pro budoucí učitele a také podpora státu hledat řešení. Tato personální krize se již nyní projevuje např. navyšováním počtu žáků ve třídách. Zajistit dětem individuální přístup je tím pádem stále těžší.

Chceme veřejnost upozornit na to, že:

za pár let může nastat situace, kdy vzdělávat děti bude moci téměř kdokoliv, a že tak může klesat intelektuální úroveň občanů našeho státu;

nejsou nastaveny pracovní podmínky takovým způsobem, aby náš obor nebyl tolik ohrožen syndromem vyhoření;

dobrá myšlenka inkluze je v praxi špatně nastavena.

SPOKOJENÍ UČITELÉ = SPOKOJENÍ ŽÁCI = SPOKOJENÍ RODIČE

Stávkový výbor školy

STÁVKA UČITELŮ

Vážení rodiče / zák. zástupci,

rostoucí počet členů pedagogického sboru se ve středu 6. 11. 2019 připojuje k vyhlášené stávce. Vzhledem k tomu, že nejsme schopni pokrýt výuku ani zajistit bezpečnost žáků, odpadá tento den všem žákům 6.-9. ročníku veškerá výuka. (Změna oproti původní informaci: K žákům 7.-9. ročníku přibývají též žáci 6. ročníku)

Děkujeme za pochopení, vedení školy.

Zájezd do Itálie

 

Vzhledem k velkému zájmu o zájezd do Itálie, jsme museli učinit následující opatření.

Přednost dostanou žáci osmých a devátých tříd, protože mají poslední možnost se takového zájezdu zúčastnit. Ze 7. ročníku je doplní žáci 7. A, ve které je největší počet zájemců. Ostatní budou zařazeni mezi náhradníky.

Děkujeme za pochopení.

Vesele družinově - střípky z nocování, vodní párty i letního pikniku

Pojďte se spolu s námi trošku ohřát a ohlédnout se za sluníčkem. Takže… poslední týden před prázdninami jsme měli ve veselé družině opravdu hodně napilno. Nejprve jsme vzali naše čtvrťáky a vydali jsme se s nimi prohlédnout hlavní budovu školy v Mnichově Hradišti, která jim letos od září prvně otevřela své dveře. Při zpáteční cestě jsme na chvilku přibrzdili i v místní cukrárně. Aby toho nebylo málo, večer jsme se opět sešli ve škole a s paní vychovatelkou Mílou i paní asistentkou Markétou jsme za hlasitého pokřiku zahájili nocování ve drůže. Kamarádsky jsme mezi sebe přibrali i nedružinové děti a na večerní řádění jsme tím pádem tvořili už pořádnou bandu. Od soutěží a plnění úkolů (zvládli jsme je levou zadní) nás neodradilo ani parné letní počasí. Krátká noční stezka odvahy nás ani moc neunavila, usnuli jsme až někdy k ránu a dospěláci nestihli ani to. Po dopoledním velkém úklidu, likvidaci všemožných dobrot od maminek a po předání vysvědčení pro naše Veseláčky, jsme odpoledne úprkem vyrazili směr hřiště a zahrada, kde jsme odstartovali nefalšovanou vodní rozlučkovou párty s ovocným piknikem. Fakt byla bezva – no řekněte, kdy se vám ve družině poštěstí zlít každého, kdo se kolem vás jen mihne? Pochutnali jsme si na sladkém melounu i ovoci od rodičů a řádně mokří s hlavou plnou zážitků jsme zamířili domů, abychom se trochu zkulturnili a připravili se na ukončení školního roku. Předprázdninový týden ve družině byl prostě bezkonkurenčně nejlepší! Galerie: Vesele družinově

Září září v 1.A :)

Galerie: Září září v 1. A :)
Ohlížejte, radujte, sdílejte, potěšte se s námi.

Informace pro zákonné zástupce:

 

 Od školního roku 2019/2020 nové přihlašující údaje do elekronické   žákovské knížky (eŽK) nevydáváme, zůstávají v platnosti údaje z minulého školního roku (výjimkou jsou samozřejmě přístupy pro nové žáky).

   Pokud se nemůžete do eŽK přihlásit, využijte v přihlašující obrazovce příkaz „Zapomenuté heslo“ a poté napište e-mailovou adresu (byla uvedena v kontrolním výpisu) , na kterou Vám přihlašovací údaje budou zaslány. 

   V případě, že jste zatím eŽK nepoužívali, přihlašovací obrazovku naleznete na stránkách školy v sekci "PRO ŽÁKY", případně ZDE.

Ukázat starší