Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

Zimní víceboj

Galerie: Zimní víceboj Dne 8. 11. 2018 se žáci z prvního stupně zúčastnili zimního víceboje v Bakově nad Jizerou. Závod byl napínavý. Do poslední minuty jsme bojovali o třetí místo a společnými silami jsme jej nakonec získali. Naši žáci si tak své místo na stupni vítězů náležitě užívali. Všem sportovcům moc děkujeme za reprezentaci.

HALLOWEENSKÁ PÁRTY

Galerie: Halloween V pátek 2. 11. 2018 již tradičně uspořádali žáci devátých ročníků pro své mladší kamarády nejen z prvního, ale i z druhého stupně halloweenskou párty. Tento rok se příprav a organizace ujala 9. A a moc se jim to povedlo. Jako každý rok i tentokrát žáci byli v kostýmech i ve vyučování, celá školy byla vyzdobena v tajemném a strašidelném stylu, aby se u nás malá strašidla cítila jako doma. V odpoledních hodinách proběhla na sále školy diskotéka spojená se soutěžemi a hromadou zábavy. Za organizaci žákům 9. A děkujeme a těšíme se na další na další akci, kterou deváté ročníky uspořádají. 

Burza škol

Galerie: Burza škol V úterý 6.11. se žáci 9.tříd vydali do Mladé Boleslavi, kde měli možnost se seznámit s nabídkou středních škol a odborných učilišť a dokonce si i některé činnosti vyzkoušet. 

4.B Dušičky/Halloween

Galerie: 4.B Výuka v maskách - 2.11. 2.11. se žáci 4.B zapojili do akce Halloween ve škole a přinesli si nápadité masky, ve kterých trávili dopolední vyučování. Společně jsme si vysvětlili významy svátků Dušičky a Halloween a po vyplnění tematických pracovních listů čekala na strašidla sladká odměna.

Výročí 100 let republiky

  Galerie: 100 let republiky 26. 10. 2018 si i naše škola připomněla 100.výročí republiky,  žáci i učitelé přišli oblečeni v národních barvách. Všichni se pak pak se hromadně fotili před budovou školy. Zároveň v tento den zástupci školní samosprávy plnili časovou schránku, kterou následně odnesli k uložení panu starostovi.  Naše časová schránka obsahuje všemožné předměty a dokumenty, za každou třídu něco. Převážně fotografie s podpisy žáků, dopisy a vzkazy pro budoucí generace, obrázky toho, jak si žáci představují budoucnost, hodně věcí o žácích samotných i o učitelích a o tom jak se dnes na škole učí. Jsou zde i fleshky s videi, které natočili žáci, různé výstřižky z právě aktuálních novin, jedna stolní hra, dvě čísla školního časopisu a jiné předměty, které odrážejí dnešní svět a svět mladých lidí. Schránka měla být původně otevřena za dalších 100 let, ale žáci prvního stupně moc prosí, aby se otevřela už za 50 let, ku příležitosti 150 let vzniku republiky.

4.B v muzeu

  Galerie: Muzeum MH - 4.B 25.10.2018 se žáci 4.B vypravili na výstavu "Pověstné báchorky Mnichovoradišťska" do muzea na zámku v Mnichově Hradišti. Zopakovali si nejznámější historky z našeho okolí a hravou formou si vyzkoušeli malování perníčků, vodníků a čertů, postavili rozbitá kachlová kamna, uklidili statek, rozšifrovali tajnou zprávu a určili jména nejznámějších sladkovodních ryb. Sladkou odměnou jim byl zlatý dukát.

Září ve Veselé

Galerie: Září ve Veselé

Zvesela jsme se opět sešli ve škole a spolu s panem ředitelem a panem zástupcem, panem starostou i panem místostarostou jsme přivítali nové prvňáčky a též i všechny ostatní žáky Veselé školy. Seznámili jsme se s naší milou školní psycholožkou, napsali jsme si svá tajná přání pro zlatou rybku a zveřejnili jsme seznam hledaných zločinců – sice tedy v angličtině, ale popis byl tak výstižný, že se obávaní zloději určitě brzy dostanou do rukou zákona. Blížící se podzim s padajícím listím nastal také u nás. Nasbírali jsme si košíky hub, jablek, kaštanů i žaludů, uskladnili kukuřici, na deštivé počasí jsme se vybavili holínkami. Ve družině nám na dráty posedaly vlaštovky a my jsme využili doposud krásného a téměř letního počasí pro malý cyklo výlet do Bakova nad Jizerou, kde jsme si vyzkoušeli pumptrackovou dráhu a při zpáteční cestě jsme si dopřáli sladkou dobrotu ve stínu vyhlášené místní cukrárny. Předtím jsme si však ještě vyzkoušeli, jak se ve škole cítí nevidomí kamarádi. Chodili jsme se zavázanýma očima, orientovali jsme se v prostoru, hmatem jsme poznávali obrázky ve speciální knize pro nevidomé a pokoušeli jsme se i číst v Braillově písmu. Vůbec to pro nás nebylo tak lehké, jak se zpočátku zdálo. Po několika pokusech jsme většinu úkolů zdárně zvládli. Nakonec nás čekala ještě družinová vlaštovkiáda, která měla ve všech svých disciplínách již od začátku jednoho bezkonkurenčního favorita. Dokázali jsme si, že není důležité umět vlaštovku jen namalovat a složit, ale mnohem podstatnější je naučit ji správně létat, což se konec konců bravurně podařilo každému. Tak vzhůru do oblak!

Veselá družina na kolech

Abychom ve družině hned začátkem školního roku nezaháleli, využili jsme krásného podzimního počasí, které lákalo na výlet. Oprášili jsme kola, nasadili přilby, oblékli se do slušivých vestiček a vyrazili jsme směr Bakov – volnočasový areál. Drandili jsme si to asfaltkou i polňačkou a zakotvili jsme u pumptrackové dráhy. Tu jsme si pod dozorem zkušeného trenéra i vyzkoušeli. Pro některé z nás byla celkem dřina už jen samotná cesta do cílového místa, natožpak ještě jízda na zvlněném terénu. Proto jsme si před zpáteční cestou dopřáli odpočinek ve stínu statného ořechu v místní vyhlášené cukrárně i spolu s nějakou tou mňamkou. Maminkám jsme se zdárně vrátili bez rozbitých kolen a odřených loktů, takže příště už si troufneme i na nějaký ten vzdálenější cíl! Galerie: Veselá družina na kolech

Ukázat starší