Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

Hrajeme si, vyrábíme a kuchtíme ve ŠD

FLUFFY DAYSGalerie: FLUFFY DAYS
Na první lednový týden si žáci školní samosprávy připravili pro své spolužáky další celoškolní akci s názvem Fluffy days. Cílem bylo zpříjemnit si první dny návratu do školy po vánočních prázdninách. Děti si mohly přinést chlupaté nadýchané oblečení a další doplňky či hračky. Akce měla velký úspěch především na 1.stupni, kde se zapojily i celé třídy a své "plyšáky" přestavily nejen svým kamarádům, ale také je zvěčnily při hodině výtvarné výchovy. A obrázky se jim opravdu povedly!

 

Lednová EWA

Dosloužil vám mobil?

A co ten starý, možná poškozený?

Nenechávejte ho doma - pošlete ho do světa!

Do 27.1. můžete přinést staré, poškozené i nefunkční mobily do školy (1. stupeň - p. uč. třídním, 2. stupeň – p. uč. Nohýnkové).

Předáme je k opravě pro další použití nebo k recyklaci.

A pokud jich nasbíráme hodně, můžeme vyhrát návštěvu science centra.

 

Vánoční přípravy ve družině

ČERTI VE ŠKOLE

Galerie: ČERTI VE ŠKOLE
V pondělí 5. prosince žáci z 9. B vyrazili v podobě Mikulášů, andělů a čertů na obchůzku po třídách školy. Navštívili také MŠ v Jaselské a ZŠ ve Veselé. Mikuláše a jeho doprovod přivítali ve všech třídách písničkou nebo básničkou. Přestože čerti byli strašidelní, nebáli se jich ani nejmenší. Tento den si všichni krásně užili. 

Vánoční trhy v Budyšíně

Galerie: Bautzen

Po vynucené covidové pauze jsme opět obnovili tradici vánočních zájezdů do Německa. Pro velký zájem se letos uskutečnily dokonce dva. Nejprve jsme se ve středu 14. prosince vypravili do Budyšína, který se nachází cca 115 km od Mnichova Hradiště na území Horní Lužice ve spolkové zemi Sasko. Právem je toto město nazýváno "městem věží", o čemž jsme se mohli přesvědčit při krátké procházce historickým centrem, kde se také konaly tradiční vánoční trhy pojmenované po českém knížeti "Wenzelsmarkt". Jedná se o nejstarší jarmark v Německu, letos se koná již 639. ročník a my jsme rádi, že jsme mohli být přitom!

Galerie: Drážďany 16.12.22

V pátek 16. prosince 2022 navštívili žáci vánoční Drážďany.

 

MH LAŤKA 2022

Po dvouleté pauze způsobené koronavirem se v úterý 6. prosince opět mohly na sále ZŠ Studentská uskutečnit závody ve skoku vysokém.

Dopoledne soutěžilo 45 žáků ze 4. a 5. tříd.

Toto jsou vítězové:

4. roč. - Anděla Abrahamová (100cm), Matej Sýkora (100cm)

5. roč. - Agáta Trkalová (120cm), Lukáš Šaffa (125cm)

 

Odpoledne se do soupeření pustili žáci místních škol - ZŠ Studentské , ZŠ Sokolovské a Gymnázia Mnichovo Hradiště. K vidění byly opět kvalitní výkony a atmosféra byla výborná. Soutěžilo 70 skokanů.

Vítězi se staly:

Dívky 6. roč. – Barbora Petrová 1. ZŠ – 135cm

Chlapci 6. roč. – Adam Bigl 2. ZŠ – 130cm

Dívky 7. roč. - Natálie Pánková 2. ZŠ – 135cm

Chlapci 7. roč. - Antonín Hluchý 2. ZŠ -140cm

Dívky 8. roč. – Adéla Kandráčová GMH - 140cm

Chlapci 8. roč. – Vincent Bíbrlík 2. ZŠ – 160cm!

Dívky 9. roč. – Aneta Šurovská 1. ZŠ - 140cm

Chlapci 9. roč. – Štěpán Egert 2. ZŠ – 155cm

Doufáme, že se již nyní můžeme těšit na další ročník této tradiční soutěže.

Galerie: MH Laťka 2022

 

Rock, blues, hip hop, pop, reggae

Galerie: Rocková krabička

Ve čtvrtek 8. prosince se žáci 4. - 9. ročníku zúčastnili hudebně-vzdělávacích pořadů, které pro ně na sále školy připravil pan Milan Parnahaj. Povídání o dějinách hudby se střídalo s hudebními ukázkami a s krátkými videi. Na závěr se i soutěžilo - odměnu v podobě časopisu si mohli odnést ti, kteří moderátorovi správně odpověděli na otázku spojenou se světem muziky.

 

Ukázat starší