Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

POHÁR ROZHLASU

Galerie: POHÁR ROZHLASU 16. a 17. května se zúčastnila družstva mladších a starších atletů tradičního POHÁRU ROZHLASU v Mladé Boleslavi

a vybojovali:

ml. žáci           2. místo

ml. žákyně     4. místo

st. žáci            5. místo

st. žákyně      2. místo

V chladném počasí a velké konkurenci 15-ti škol se rozhodně neztratili a všem patří dík za vzornou reprezentaci školy.

4.B v Praze

Galerie: 4.B v Praze
7.5.2019 se třída 4.B vypravila na poznávací výlet do Prahy.  Cílem cesty byl Pražský hrad, kde si žáci shlédli krátký motivační film a poté se vydali po skupinkách do výstavy plnit úkoly, které byly zaměřeny na určitý okruh exponátů.

LETNÍ TURISTICKÉ VÝLETY

 

Tak jako v době loňských letních prázdnin, Vám nabízejí i letos vychovatelky ŠD Veronika Čečelská a Michaela Matoušová možnost LETNÍCH TURISTICKÝCH VÝLETŮ pro děti.

PROGRAM zde

Veseláček soutěží o pohár

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 jsme se s Veseláčkem z Veselé účastnili oblastního kola 11. ročníku amatérské taneční soutěže „Středočeský taneční pohár“ v Mladé Boleslavi. V opravdu tvrdé konkurenci mnoha skvělých a sehraných týmů jsme svým vystoupením vybojovali krásné 2. místo a tím jsme si zajistili postup do krajského finále. Při zpáteční cestě jsme se odměnili sladkou pochoutkou a přebytečnou energii jsme setřásli na průlezkách v parku. Teď už nabíráme síly na další tréninky a v květnu tedy zase vzhůru do arény!

   Galerie: Veseláček soutěží o pohár

 

Terezka z Veselé boduje!

Prvňačka Terezka Spustová soutěžila ve dnech 10. 4. – 13. 4. 2019 v prostorové orientaci pro zrakově postižené na Slovensku. Celkem se soupeřilo ve čtyřech disciplínách, mezi které se řadila: chůze v přímém směru s odhadem vzdálenosti, chůze po budově, chůze v terénu a nechyběla ani orientace v mikroprostoru. Pod vedením paní asistentky Markéty Galerie: Terezka z Veselé boduje!
Terka před soutěží pilně trénovala v budově veselé školy i přilehlém okolí a jako jedna z nejmladších absolventů akce získala ve velké konkurenci krásné 2. místo. Gratulujeme!

 

 

Duben ve Veselé

Tento měsíc jsme přivítali nejen svátky jara i vzácné čápy, ale hned z kraje dubna jsme se ve škole u zápisu potkali s budoucími spolužáky a v září jim budeme držet místa ve školních lavicích. Naše nevidomá prvňačka Terezka odjela soutěžit v prostorové orientaci na Slovensko, kde získala úžasné 2. místo. Ve družině jsme si velkým úklidem v okolí školy připomněli Den Země, pozorovali jsme chování ještěrek a s Veseláčkem jsme pilně trénovali na Středočeský taneční pohár v Mladé Boleslavi, kterého jsme se účastnili s naší Pomádou v novém kabátě. V silné konkurenci mnoha vynikajících tanečních týmů jsme obsadili 2. místo, čímž jsme si zajistili postup do finálového krajského kola. Chybějící kalorie jsme doplnili dobrotami ve vyhlášené bakovské cukrárně a před návratem do Veselé jsme se vyřádili v parku na průlezkách. Ve škole se pak konala pořádná oslava se všemi kamarády! Poslední den se to u nás hemžilo škaredými babiznami i hrozivými čaroději. Jak by také ne… ve škole, ve družině i na Veseláčku nás čekalo čarodějné učení, tvoření, soutěžení, řádění i tančení. Zkrátka pořádný strašidelný rej!  Galerie: Duben ve Veselé

Výsledky ZÁPISU do 1. tříd pro školní rok 2019/2020

PLAVECKÝ VÝCVIK

Už jsme skoro plavci!

Malé nahlédnutí do plaveckého výcviku druhých tříd v Turnově.

Galerie: Plavání

Ukázat starší