Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895

Ze života školy

Žáci ZŠ Studentská čtou dětem z mateřinky

Vrátit se alespoň na chvilku do mateřské školky a připomenout si bezstarostná dětská léta – přesně tato přání se v posledních měsících letošního školního roku plní některým žákům z osmých a devátých tříd ZŠ Studentská.

Po nevítané covidové odmlce totiž navázala naše škola po dohodě s paní učitelkou Helenou Charvátovou na předchozí spolupráci s MŠ Jaselská. Žáci našich posledních dvou ročníků tedy opět chodí pravidelně ve čtvrtek číst dětem z mateřinky pohádky. Malí posluchači si tak před „spa“ nechávají vyprávět příběhy od holek a kluků, kteří jsou o zhruba deset let starší než oni sami.

Do každé z pěti tříd vždy přijde jedna čtenářská návštěva, která je pro děti vítaným zpestřením. Naši žáci jsou samozřejmě jednak potěšeni, že se školní výuka na chvíli musí obejít bez nich, jednak ale přicházejí z mateřinky plni dojmů a zjitřených vzpomínek na svá vlastní školková léta a shodují se, že to byl pro ně zajímavý a příjemný zážitek.

Velmi děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se do této činnosti zapojili, a také paním učitelkám Ivetě Karglové a Ivě Pleskotové, které naše žáky do školky doprovází.

 

 

Tanečníci ze ZŠ Studentská opět na stupních vítězů

Zkraje května se v Mladé Boleslavi uskutečnila amatérská taneční soutěž s názvem Středočeský taneční pohár 2022. Středočeský kraj vyzval do klání žáky základních i středních škol, víceletých gymnázií i středisek volného času a dětských domovů. Veškerá covidová opatření opadla, a tak mohli tanečníci po delší pauze opět zažít tu pravou soutěžní atmosféru.

Sourozenecké duo Aneta Koudelková a Filip Koudelka pro tuto příležitost nacvičili pod vedením paní Mileny Pospíšilové a za výrazné pomoci Dana Koudelky tanec na skladbu Milion snů. A zabodovali. V oblastním kole obsadil jejich minitým první místo, takže postupují do kola krajského. To se uskuteční 18. května v Mladé Boleslavi.

Děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně štěstí v dalším kole!

 

 

 

Účast v krajském kole češtinářské olympiády

Naše škola se po roční odmlce opět zapojila do Olympiády v českém jazyce. Zájemci z 8. a 9. tříd si poměřili své znalosti a dovednosti v oblasti mluvnice i slohu. Dvě nejúspěšnější řešitelky, Nikol Pieranová (9. A) a Nikol Božiková (8. A), se následně zúčastnily okresního kola v Mladé Boleslavi. I tam obsadily přední příčky! Nikol Pieranovou pak druhé místo vyslalo až do krajského kola této soutěže, kde ji nakonec pouhých deset bodů dělilo od prvních příček. Gratulujeme a děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci!

 

Zápis žáků do 1. tříd - VÝSLEDKY

 

 

VÝSLEDKY ZÁPISU žáků do 1. tříd pro školní rok 2022/2023 

ZDE

 

 

Inzerát na české pedagogy do adaptačních skupin

Město Mnichovo Hradiště hledá česky mluvící pedagogy do adaptačních skupin.

 

 

Fotbalový zápas v ŠD

Ve čtvrtek 24 Galerie: Fotbalový zápas .3. proběhl v naší školní družině fotbalový zápas družstev 1.ZŠ a 2.ZŠ Mnichovo Hradiště. Naši žáci se na zápas poctivě připravovali několik dnů a jejich píle se odrazila i ve výsledku, který byl naprosto úžasný. Zápas vyhráli zaslouženě 24 :1. Vstřelené branky si připsali za 2.ZŠ žáci:

Kryštof Wlczek 8 

Mikuláš Moc 4

Matěj Sýkora 4

Marek Knespl 3 

Filip Pospíšil 2

Pepa Martoník 1 

Nikolas Heller 1 

Lukáš Mikyska 1

Blahopřejeme ke skvělému sportovnímu výkonu. 

Masopust v ŠD

V pátek 11. 3. jsme si užili krásné odpoledne plné soutěží, her a tance. Děti měly úžasné masky a dobrou náladu. Za své soutěžní a taneční výkony si každý zasloužil sladkou odměnu.  Galerie: Masopust v ŠD

POZDRAV z lyžařského výcviku 8. tříd

Galerie: Lyžák 8. A,B Pozdrav z hor - žáci 8. A a 8. B absolvují tento týden lyžařský výcvik v Příchovicích.

 

Galerie: Lyžák 8. tříd

Ukázat starší